Aynı mı Yoksa Farklı mı? Krep ve Pankek Arasındaki Farklar

Aynı mı Yoksa Farklı mı? Krep ve Pankek Arasındaki Farklar
25 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 283 kez okundu.

Tarifi Beğendiniz mi?
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Biz ev hanımları akıtma, cızlama, tava keki olarak bildiğimiz bu birbirine çok benzeyen kahvaltılıkları çok seviyoruz fakat tatlış yemekler birbiri ile aynı mı yoksa farklı mı? Krep ve pancake sizinde bildiğiniz gibi bir çok sofranın vazgeçilmesi olarak bilinirler. Biz selma mutfakta ekibi olarak bu iki yiyeceğiniz benzerlikleriniz ve farklarını sizler için biraz incelemek istedik. Bakalım kesin bir sonuca varabilecek miyiz:)

Krep ve pankek nasıl hazırlanır ve sunumlanır?

Yabancı ismi ile bilinen pancake çok tatlı servisleri ve kreplere göre daha tombiş yapıları olan kahvaltılıklardır. Diğer taraftan akıtma olarak bildiğimiz krepler tatlı değilde daha çok tuzlu olarak ve daha ince bir yapı ile servis edilmektedirler. Farklı şekillerde sunulan krepler sizler için sitemizde zaten yer almaktadır. Örnek verecek olursak; Krep Kanepe Tarifi kürdana geçirilmiş şekli ile sofranız için güzel bir sunum olacaktır. Kıymalı Kaşarlı Krep Tarifi ise daha doyurucu yapısı ile her zaman olduğu gibi yine inceliğini korumuştur. Kahvaltılık Pankek Tarifi ise yukarıda da anlattığımız gibi kreplere göre oldukça pufuduk ve unsuzdur.

Tül kadar ince yapısı olan krepler dürüm olarak sarılırkende sorun çıkarmaz sizlerle. Hem içerisine farklı malzemeler koyarak lezzet katabilirsiniz. Aşağıda ki resimde sizler için basit bir krep anlatımı sunduk. Rulo şeklinde sarmak isterseniz o zaman krep tam size göre. İşte bu özellik

Resimli krep anlatımı için resme tıklayabilirsiniz

Krep ve pankek yapımında kabartma tozu kullanımı

‘ Krem malzemesine kabartma tozu eklenir, pankek karışımına eklenmez’ lafının bence bir kesinliği yoktur. Bu bilgi genel olarak doğru olasada bir kesinlik asla olmayacaktır. Mesela; Yabancılar pancake yapımıda kabartma tozu kullanmıyorlar.

‘Krep ve Pankek’ VS ‘Şeker ve Tuz’

İşte belkide bana göre krep ve pankek arasında ki en büyük fark bu noktada devreye girmektedir. Genel olarak baktığımız krepler tuz ağırlıklı olarak yapılır ve süslemeside hep tuzlu yiyecekler ile tamamlanmaktadır.

Diğer taraftan pankek ise çoğunlukla toz şeker yada ballı karışımlar ile hazırlanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git